Home
 

Najčítanejšie novinky (za 3 mesiace)

Welcome to the Frontpage
Hic sunt leones PDF Tlačiť E-mail
Napísal Edo Velecký   
Streda, 14 Máj 2014 18:09

Spomínam... V roku 2006 predniesol jeden člen vedenia SBZ vo vtedy ešte existujúcej diskusnej skupine návrh na účasť slovenskej reprezentácie na ME open vo švédskom Malmo. Návrh vzbudil akúsi pozornosť, ale po zistení, že čo všetko by bolo treba urobiť pre účasť, spomeniem napríklad nasledovné body/problémy:

Posledná úprava Piatok, 30 Máj 2014 14:12
 
Ku textom IT na tému MEJ2013 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Edo Velecký   
Utorok, 13 August 2013 20:40

Úspech nášho družstva na MEJ2013 viedol ku prudkému útoku NBC na SBZ, hlavne teda na jeho funkcionárov a aj na mňa. I keď miera útočnosti a počet klamstiev nepresahuje obvyklú mieru, aj tak sa priznám, že ma to trochu prekvapilo, lebo som dúfal, že úspech našich hráčov:

  • obmedzí tento druh konverzácie,
  • pootvorí dvere pre prípadnú ďalšiu spoluprácu.
Posledná úprava Streda, 14 August 2013 22:15
 
Blue Team, najlepšie družstvo bridžovej histórie Tlačiť E-mail
Napísal Edo Velecký   
Sobota, 27 Júl 2013 06:33

Talianske bridžové družstvo Blue Team vzniklo v roku 1957. Taliani hrali kvalifikáciu na ME, ktorej sa zúčastnilo "modré" a "červené" družstvo. Náhodná zhoda s bežným talianskym pomenovaním "squadra azurra" pre talianske národné družstvá vyústila do inštitucionálneho názvu družstva Blue Team. Toto družstvo do roku 1975 získalo 16 titulov majstrov sveta, z toho desať titulov za sebou, 10 titulov majstrov Európy a 3 olympijské víťazstvá. Blue Team sa pokladá najlepšie družstvo bridžovej histórie. Predstavme si stručne tých, čo stáli za týmto úspechom.

 
Blue Team, posledný boj Tlačiť E-mail
Napísal Edo Velecký   
Sobota, 27 Júl 2013 06:39

"Fotbal je hra, ktorú hraje dvadsaťdva hráčov a vždy v ňom zvíťazia Nemci," povedal kedysi slávny Angličan, útočník Gary Lineker.

Podobné bridžové pravidlo v rovnakej dobe hovorilo, že bridž je hra, kde esá berú krále, krále berú dámy a vyhrajú ju Taliani. "No way to beat the Blues" písal ešte v roku 1974 Charles Goren. A kto je autorom spomenutého bridžového pravidla? Bob Hamman, neoficiálna jednotka Dallaských es. Takýto obrovský, až mýtický bol rešpekt pred Blue Teamom aj medzi najužšou svetovou elitou.

 
Nájdite si svojho Vodičku PDF Tlačiť E-mail
Napísal Edo Velecký   
Sobota, 16 Január 2010 15:24

Malá cena Nitry sa konala sa v sobotu 9.1.2009. Výsledky, ak ste ich náhodou nevideli, nájdete tu. Niekoľko vecných poznámok k súťaži. Zorganizovať túto súťaž vyzerá ako dobrý nápad. Hralo sa v príjemnom prostredí, organizácia fungovala slušne, výsledky boli načas a organizátor v snahe dosiahnuť zaradenie súťaže medzi akreditované súťaže, vypracoval aj  propozície súťaže. Vďaka za túto súťaž patrí predovšetkým mladým nitrančanom na čele s Jakubom Stručkom. Výsledky spočítal Adam Kubica, z ktorého sa postupne stáva v tomto smere naozaj kvalifikovaná osoba aj napriek jeho veľmi mladému veku. Súťaž viedol Ivan Tatranský, ktorý iste pomohol mladým nitrančanom aj pri organizácii súťaže. Ergo kladívko, toto všetko bolo ok. 

 
«ZačiatokDozadu1234DopreduKoniec»

Stránka 1 z 4