Home Cs-liga na BBO Finále internetovej ligy cs družstiev - ročník II.
Finále internetovej ligy cs družstiev - ročník II. Tlačiť E-mail
Štvrtok, 01 Marec 2007 00:00
Do finále internetovej ligy cs družstiev postúpili zo základnej časti družstvá DAHLIA a HABRA. Finále sa hralo na 40 rozdaní v dňoch 25. a 28. februára 2007. Jasným víťazom sa stalo družstvo Dahlia, ktoré zvíťazilo o 135 impov.

Družstvo DAHLIA nedominovalo len finálovej časti súťaže, ale i jeho základnej časti. DAHLIA v celej súťaži prezentovala zodpovedný výkon. O to sa snažili podľa svojich schopností aj ostatné družstvá, avšak existoval ďalší významný parameter, ktorý jednoznačne rozhodol v prospech víťazného družstva - nazvem ho herný štýl DAHLIE. DAHLIA hrala vyvážený a kľudný bridž, kým hru ostatných družstiev v rôznej miere sprevádzala nestabilita výkonov, napríklad nevyvážená agresivita striedaná s veľkou pasivitou. V tomto dueli spravodlivo a jasne vyhral dobrý bridž, čiže DAHLIA.

Prekvapujúcim finálovým súperom DAHLIE bolo družstvo HABRA. Prevažne dorastenecké družstvo však podalo v niektorých zápasoch kvalifikačnej časti naozaj kvalitný výkon a tak postúpilo do finále zaslúžene. Žiaľ, predošlá kvalita sa vo finále rozplynula ako ranná hmla. A tak sa úspech HABRY zároveň stal potenciálnym zdrojom poučenia a výkon jeho súpera zase vzorom, ktorý by si mali podľa môjho názoru zobrať za vzor všetci mladí hráči.
 

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť