Home Reprezentácia Porazte ich všetkých- semifinále
Porazte ich všetkých- semifinále Tlačiť E-mail
Pondelok, 27 December 2010 01:00
Úvodná poznámka: niektoré živly z nášho družstva mierne frfali, že nikto (čiže ja, samozrejme, nie oni) nič  popisného  o Hrách  malých federácii v Ptuji nenapísal. Nasledovými dvomi textami skúšam tomuto želaniu síce oneskorene, ale aspoň trochu vyjsť v ústrety,  plniac  pritom viac spravodajskú ako analytickú úlohu.

Spomínam si, že pred odchodom na Hry malých federácii do Ptuju sme dostali niekoľko rád, z ktorých ako nepopierateľne dobré a nepochybne vedúce k úspechu vytŕčalo Fajtinkovo doporučenie: porazte ich všetkých. Po postupe do semifinále sme dostali od neho aj povzbudujúcu smsku s týmto textom. Však čo keby sme zabudli, že :)?
 
Všetkých poraziť však v prvom sefinálovom kroku znamenalo porazit rešpekt vzbudujúcich Estóncov. Estónci nám to natreli na ME v Pau, ale to bolo jemné ukázanie ich schopností v porovnaní s tým, čomu dali naplno zaznieť v kvalifikačnej skupine v tejto súťaži, kde prvých 5 zápasov vyhrali s maximálnym skórem a len posledný trochu menej, v pomere 20:10. Optimisti z nášho tábora však presadzovali názor, že tento vývoj ukazuje, že Estóncom došiel dych. Ako sa ukázalo, mali pravdu :).
 
Na prvé potenciálne lámanie chleba prichádza v rozdaní č.3, v ktorom sa na oboch stoloch hrá 6NT. Pred väčším problémom stál Estónec po károvom výnose:


Hlavný hráč má 11 zdvihov: 4 piky, 2 srdcia, 3kára a 2 trefy. Dvanásty zdvih môže získať ak sú trefy delené 3-3 alebo ak pri rozlohe 4-2 je tref eso v dubl. Dodatočné šance dáva srdcová farba, dvojitý impas na QJ. Najprv však treba skúsiť trefy a to tak, že ich hlavný hráč musí zahrať 2 krát z pozície N. Luks vzal výnos na stole a zahral tref ku kráľovi, pričom East pridal deviatku. To otvára ďalšiu možnosť, hrať teraz impas na desiatku tref do stola, využiť silu tref osmičky, ale lepšou hrou je zopakovať trefové zahratie zo stola pre prípad, že East má A109. Luks prešiel pikou na stôl a zahral tref osmu, na ktorú prišlo z pozície Eastu dubl eso. Dobrá zohrávka zremizovala rozdanie, lebo na druhom stole N licitoval 2kára,  súper vyniesol tref a East zahral eso už v prvom zdvihu, takže náš zohravajúci nebol tomuto testu podrobený (Toli by však určite volil rovnakú zohrávku). Ďalší cardplay test prichádza v rozdaní č.5, kde na oboch stoloch po identickej licitácii 1káro-3NT(?) prišiel pik výnos:Tomco zobral zdvih jackom. Má 3 pikové zdvihy, 2 srdcové, 2 kárové a 1 trefový, takže na splnenie chýba len jeden zdvih, ktorý možno na pohľad pomerne ľahko získať: dobre položeným srdce esom, delenými srdcami alebo kárami, prípadne tref impasom. Môžem prezradiť, že nič z toho nefunguje. Tomco prepustil káro, ktoré zobral S.  South zahral srdce desiatku, prišiel jack a srdce eso. N pokračoval pikom. Teraz Tomco zahral tref osmu, ktorú na stole prepustil a S zobral zdvih desiatkou. Obrana pokračoval tretím kolom pikov. Teraz odohral hlavný hráč káro kráľa, potom káro eso, kára sa však nepodelili, 4list je u N. Prišli 2 kolá srdcí, srdcia sa tiež nedelia, 4list je tentoraz u S, ktorého ale štvrté srdce uvrhlo na nútený výnos od trefového kráľa do vidličky AQ na stole. Naozaj dobre hrané, s využitím všetkých šancí na splnenie. Zohrávka na druhom stole prebiehala rovnako až do piateho zdvihu, kedy zahral Estónec tref impas. Odteraz nemôže splniť, ale S stojí pred problémom, čo zahodiť na tretie kolo kár a licitácia logicky vylučujúca drahý 4list mu velí zahodiť srdce, takže rozdanie skončilo remízou. Celé rozdanie:
Po piatich remízových rozdaniach prichádza prvý zisk v rozdaní č.6:

Estónci prelicitovali(hlavne zásluhou príliš agresívnej hlášky 3piky) na 4 piky, na ktoré dostali kontru a dali si rekontru. Mínus jedna, na druhom stole sa hrajú kľudné 2piky, 8 impov pre Slovensko. Na naše konto idú ešte nejaké malé zápisy a tak pred desiatym rozdaním vedieme 13:1. V rozdaní č.10 má Mirka nasledujúci problém:Tomco vynáša tref šesťku (tretia/piata/alebo väčšia z dubla) a zo stola ide trojka.Čo zahráte? Mirka hrá kráľa, čím hlavný hráč získava možnosť vydať len jeden zdvih v trefoch a splnil záväzok, 12 impov pre Estóncov. Estónci získávajú ešte 6 impov za čiastočné zápisy na oboch stoloch a tak prvá polovička(hralo sa 2x12 rozdaní) končí ich miernym vedením v pomere 19-16 imp.

Druhá polovička začína slemom, ktorý nelicituje ani jedno družstvo, i keď Estónci pôvodne nabrali slemový kurz. Na našom stole licitácia prebehla nasledovne:Zdá sa, že vzhľadom na kvalitné kára, dobrú rozlohu a len 4 stratové zdvihy som mal ešte licitovať 4piky (hráme canapé), ktoré by nám dali dobrú šancu na vylicitovanie slemu. V nasledujúcom rozdaní licitujú Mirka s Tomcom beznádejné 4srdcia, mínus 1, Estónci vedú o 10 impov. Po niekoľkých ďalších  remízových rozdaniach prichádza rozdanie č.19, v ktorom Mirka s Tomcom pekne licitujú dobrý kárový slem:a Tomco ho aj s prehľadom splnil (správna zohrávka je hrať tref impas na dámu ako poslednú šancu). Získavame 11 impov a ideme do vedenia. V rozdaní číslo 20 sú Estónci agresívnejsí na úrovni čiastočných záväzkov a tak získávajú 7 impov, ktoré však odovzdajú hneď v nasledujúcom rozdaní. Pred posledným rozdaním vedieme o 7 impov.  V poslednom rozdaní však Toli a ja vynechávame dobré 4srdcia, naštastie v prvej hre, čo nás stojí presne 7 impov.  Stav po 24 rozdaniach je na impy 42-42, čiže remíza. Rozhodca nám oznamuje, že odohráme 3 rozdania naviac.

Z týchto rozdaní je rozhodujúce prvé rozdanie:


Kým na druhom stole Mirka s Tomcom s kartou NS pasovali a súperi hrali a splnili 4piky, na našom stole sa Estónci pustili do boja, ktorý pre nich neskončil dobre, lebo vďaka tomuto rozdaniu stratili 12 impov (hlavný hráč po výnose tref dáma zahral káro impas a padol za 1100) a zároveň aj šancu postúpiť, lebo zvyšné dve rozdania boli remízové.

Splnili sme teda ďalší krok a už nám zostali len Chorváti. Porazíme aj ich?

PS. Záznamy na BBO: prvý polčas, druhý polčas, extra rozdania.

Text článku môže byť dopĺňaný alebo upravený. K tomuto článku povolil autor komentáre od registrovaných čitateľov. Registrácia je rýchly a automatický proces, ktorý môžete zahájiť kliknutím na tento odkaz.
 

Komentárov   

 
0 # Porazte ich všetkých- semifináleGarfield 2021-10-22 07:29
I'm gone to say to my little brother, that he should also pay starting a podcast (Drusilla) quick
visit this web site on regular basis to get updated from most up-to-date reports.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # займ онлайн личный кабинетPatricklfjd 2022-06-19 22:23
Привет уважаемые!
Предлагаем Вашему вниманию замечательный сайт https://dengi-do-zarplaty.ru/
Конечно, никто не хочет давать деньги в долг и особенно никому не хочется брать их взаймы. Но иногда ситуация решает за нас и приходится очень срочно искать, откуда взять деньги. В первую очередь обычно обращаются к родственникам, друзьям, коллегам по работе, партнерам по бизнесу, но во многих случаях они могут отказать. Хорошим выбором будет обратиться в финансовую компанию, в которой можно на выгодных условиях взять кредит, чтобы улучшить свое положение. Причем важно не только оформить кредит быстро с хорошими требованиями, но и взять кредит наличными под низкий процент. Никто не хочет влезать в долги, которые еще не понятно, как придется отдавать.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť