Home Slovenský bridž Proti prekrúcaniu skutočnosti
Proti prekrúcaniu skutočnosti Tlačiť E-mail
Piatok, 27 November 2009 15:47

Uverejňujem reakciu V.Belčáka, člena predsedníctva SBZ, koordinátora ligových súťaží, na článok I.Tatranského o II. lige.


Citát z článku:Druhá časť súťaže sa diametrálne líšila od tej prvej. Entuziazmus mladých nádejí (15-16 roční žiaci) sa úplne vytratil v dôsledku znechutenia spôsobeného prístupom vedenia SBZ, ktoré odmietlo finančne podporiť účasť troch mládežníckych družstiev na Prebore ČR, kde sme boli srdečne pozvaní. Jednalo sa o kolektívy, ktoré de facto zachránili 2. ligu-Západ, pretože sa do nej v termíne prihlásili iba dva tímy (to asi bola odmena). Dodatočne navrhovaná subvencia 30€ na družstvo bola výsmechom (a to ešte podmienená nereálnymi podmienkami), kedže základné náklady sa pohybovali vo výške 550€. Našťastie NBC získalo sponzora na vyslanie aspoň dvoch družstiev.


Pisateľ textu zabudol na srdečné a finančne podstatne menej nákladné pozvanie mladých nádejí na turnaje organizované v 2009 v pôsobnosti SBZ. Odignorovať vrcholné súťaže na Slovensku tak ako to urobili v tomto roku páry a tímy združené v NBC a byť znechutený, že SBZ nedá peniaze podľa ich predstáv na Prebor v ČR je stratou akejkoľvek súdnosti pisateľa.


Citát z článku: Rada mládeže pri NBC na protest proti pretrvávajúcemu ignorovaniu sľubne sa rozvíjajúceho mládežníckeho hnutia na Slovensku odporučila svojim členom zo súťaže vystúpiť (tri žiacke a dva dospelé kolektívy). Nakoniec po viacerých jednaniach Rada dospela k názoru, že i keď došlo k porušeniu vzájomnej zmluvy zo strany SBZ, nebolo by vhodné počínať si rovnako a preto stiahla svoje pôvodné rozhodnutie.


Kto ignoruje sľubne sa rozvíjajúce mládežnícke hnutie na Slovensku? Podpora Duchoňky a ďalšie pokusy zo strany SBZ dostať členov NBC na domáce podujatia za nadštandardných podmienok je ignoráciou? Verejne sa priznať k úmyslu bojkotovať zo strany NBC oficiálne vyhlásenú súťaž na Slovensku a z toho,  že sa to nestalo skutočnosťou urobiť cnosť, len poukazuje na snahu NBC o deštrukciu snáh smerujúcich k napredovaniu bridžu na Slovensku. Komu a k čomu to pomáha?


Vojtech Belčák

 

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť